Ręczne Skanery Laserowe 3D

Precyzyjny, szybki, uniwersalny – ręczny skaner 3D to urządzenie, bez którego obecnie nie sposób wyobrazić sobie wykonanie bezstykowych pomiarów w metrologii przemysłowej. Coraz szersze zastosowanie i ciągłe wdrażanie rozwiązań z zakresu technologii 3D do kolejnych dziedzin przemysłu powoduje, że laserowe skanery 3D stale ewoluują i stają się coraz bardziej dostępne oraz łatwiejsze w obsłudze. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, firma INVIZION włączyła do swojej oferty skanery laserowe 3D marki SCANTECH. Sprawdź ofertę i dopasuj ręczny skaner 3D do potrzeb swojej firmy.

Rastr linii generowany przez Ręczny Laserowy Skaner 3D ScanTech KSCAN Magic
Rastr linii generowany przez Ręczny Laserowy Skaner 3D ScanTech KSCAN Magic

Laserowe Skanery 3D SCANTECH

Skaner ręczny ScanTech iReal wykonujący dane 3D wraz z teksturą HD
Skaner ręczny ScanTech iReal wykonujący dane 3D wraz z teksturą HD
Pomiar bezpunktowym skanerem laserowym 3D ScanTech TrackScan
Pomiar bezpunktowym skanerem laserowym 3D ScanTech TrackScan

INVIZION jest oficjalnym i autoryzowanym dystrybutorem optycznych systemów pomiarowych SCANTECH w Polsce – producenta profesjonalnych laserowych skanerów 3D. Ręczne, laserowe skanery 3D SCANTECH to połączenie uniwersalności i innowacji. Systemy KSCAN i AXE, jako jedyne na świecie, integrują w jednej głowicy skaner 3D o wysokiej dokładności i system fotogrametryczny, umożliwiając skanowanie 3D elementów o zróżnicowanej kompleksowości i gabarytach.
Skanery 3D SCANTECH są profesjonalnymi, przemysłowymi urządzeniami metrologicznymi, które cechują się wysoką rozdzielczością, precyzją pomiarową i zapewniają najwyższą jakość danych. Szeroka gama systemów pomiarowych pozwala z łatwością dobrać konfigurację do budżetu i oczekiwań klienta, wpisując się w oczekiwania zarówno dużego przemysłu, jak i mniejszych zakładów produkcyjnych. W swojej ofercie posiadamy duży wybór, niezwykle mobilnych i łatwych w obsłudze, przemysłowych urządzeń do zastosowań w metrologii 3D, odpowiednich do wykorzystania we wszystkich gałęziach przemysłu i nie tylko, w celu: skanowania 3D, kontroli jakości, inspekcji 3D, inżynierii odwrotnej, pomiarów wielkogabarytowych, a także tworzenia modeli 3D wraz z kolorem powierzchni do archiwizacji i wizualizacji.

Ręczny skaner laserowy 3D - oferta

Pięć skanerów różnej klasy to bogactwo możliwości wykorzystania oraz możliwość najlepszego doboru do profilu działalności. Niezależnie jednak, czy wybierzesz najmniejszy na rynku skaner 3D laserowy w wersji budżetowej Scantech SCANTECH SIMSCAN, czy postawisz na rewolucyjny i uniwersalny skaner 3D przemysłowy KSCAN Magic, gwarantujemy bezkompromisową precyzję oraz intuicyjną obsługę. INVIZION zapewnia nie tylko sprzedaż produktów, ale również doradztwo oraz szkolenia z obsługi skanerów. Jeśli chcesz zobaczyć, jak wygląda skaner i jak może wspomóc pracę Twojej firmy, zadzwoń i umów się na prezentację skanerów SCANTECH. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dostępnych systemów SCANTECH:

Skaner 3D Scantech KSCAN20
Najbardziej uniwersalny Skaner 3D - SCANTECH KSCAN
Skaner 3D do pomiarów dużych gabarytów SCANTECH AXE
Skaner 3D do pomiarów dużych gabarytów - SCANTECH AXE
SCANTECH SIMSCAN laserowy ręczny skaner 3D
Najmniejszy ręczny skaner 3D- SCANTECH SIMSCAN
Skaner 3D do pomiarów bezpunktowych SCANTECH TrackScan
Skaner 3D do pomiarów bezpunktowych - SCANTECH TrackScan
Skaner 3D do pomiarów tekstur HD SCANTECH iReal
Skaner 3D do pomiarów tekstur HD - SCANTECH iReal
Fotogrametryczne pomiary wielkogabarytowe systemem MSCAN L15 2
System Fotogrametryczny do pomiarów wielkogabarytowych - SCANTECH MSCAN

Skaner 3D ręczny - czym jest?

Ręczny skaner laserowy do pomiarów 3D to niezwykle mobilne i uniwersalne urządzenie dzięki któremu z łatwością można precyzyjnie odwzorować w formie cyfrowej elementy o dowolnym skomplikowaniu geometrii i zróżnicowanych gabarytach. W procesie skanowania 3D zamieniają one rzeczywiste obiekty na dane 3D, zapisane w formie siatki trójkątów STL, którą można wykorzystać w celu kontroli jakości lub inżynierii odwrotnej.

Zasada działania skanerów 3D opiera się na wykorzystaniu efektu zniekształceń prążków Moire’a. System pomiarowy oświetla powierzchnię obiektu rastrem linii o znanej gęstości, a następnie, za pomocą precyzyjnych kamer, obserwuje ich znieszktałcenie na geometrii mierzonego obiektu. Pozyskane w ten sposób informacje zapisuje pod postacią cyfrowej chmury punktów, którą można wykorzystać do różnych analiz.

Skanery ręczne 3D umożliwiają pomiar obiektów o wielkości od kilkudziesięciu milimetrów do kilkunastu metrów.

Skanowanie 3D formy odlewniczej skanerem ręcznym ScanTech KSCAN
Skanowanie 3D formy odlewniczej skanerem ręcznym ScanTech KSCAN
Skaner laserowy 3D ScanTech KSCAN w trakcie pomiaru 3D wnętrza samochodu
Skaner laserowy 3D ScanTech KSCAN w trakcie pomiaru 3D wnętrza samochodu

Laserowy skaner 3D - zastosowanie

Skaner ręczny 3D ScanTech AXE - pomiar opony
Skaner ręczny 3D ScanTech AXE - pomiar opony
Pomiar samolotu ręcznym skanerem laserowym 3D ScanTech KSCAN
Pomiar samolotu ręcznym skanerem laserowym 3D ScanTech KSCAN

Laserowe skanery 3D cechuje niebywała precyzja, szybkość pomiarowa, mobilność i uniwersalność. To powoduje, że systemy te są wszechstronnie wykorzystywane. Obszary, w których wykorzystuje się skanery 3D to m.in.: