Usługi projektowania 3D - CAD

Usługi projektowania CAD, jakie oferujemy, to m.in. konsultacje z klientem, wybór odpowiedniej koncepcji oraz pomoc w wykonaniu prototypu. Nasz doświadczony zespół przeprowadzi pełen proces projektowania, począwszy od określenia oczekiwań, aż do gotowego modelu wraz z całą niezbędną w procesie produkcyjnym dokumentacją. Usługi CAD, takie jak analiza finalnego produktu i jego inspekcja wymiarowa są gwarancją rzetelnego i indywidualnego podejścia do każdego projektu.

Projektowanie CAD Maszyn ANSYS Spaceclaim
Projektowanie CAD Maszyn ANSYS Spaceclaim

Usługi projektowania CAD - tworzenie dokumentacji 2D

Projektowanie CAD wypalarki do kawy
Projektowanie CAD wypalarki do kawy

Pełna dokumentacja płaska konstrukcji niezbędna jest do prawidłowego wytworzenia danego elementu lub złożenia. Komputerowe projektowanie CAD 2D, jakie oferujemy, obejmuje:

  • tworzenie dokumentacji montażowej i technicznej (schematy instalacji, rysunki techniczne pojedynczych modeli lub złożeń);
  • uwzględnienie różnorodnych technologii produkcji podczas przygotowywania rysunków;
  • rekonstrukcję dokumentacji istniejącej lub wprowadzanie do niej poprawek;
  • wykonywanie rysunków niezbędnych w procesie uzyskiwania patentu.

Projektowanie CAD 3D

Wykorzystujące CAD projektowanie 3D umożliwia nam tworzenie bryłowych modeli oraz zapisywanie ich w formatach: .igs, .stp. oraz w wielu innych. Od ponad dekady projektujemy zaawansowane technicznie modele, również o znacznym stopniu skomplikowania, uwzględniając przy tym oddziaływanie na obiekt środowiska zewnętrznego oraz wyniki analizy naprężeń materiału, z którego jest on wykonany. Projektowanie CAD 3D umożliwia sprawdzenie cech modelowanego produktu, oszacowanie kosztów produkcji, a także ocenę jego przydatności pod kątem użytkowym.

Cyfrowy model 3D może zostać wykonany na podstawie dostarczonej dokumentacji, zdjęć lub istniejącego produktu. Po wykonaniu złożenia, wizualizacji albo modelu może on być wykorzystany jako:

  • gotowy projekt;
  • podstawa do dalszych działań;
  • baza dla operatora obrabiarki CNC
CAD - projekt taśmociągu
CAD - projekt taśmociągu
Projektowanie CAD wypalarki do kawy
Wypalarka do kawy zaprojektowana 3D
Projekt CAD maski samochodu
CAD projektowanie bagażnika do vana
Projekt CAD systemu do pakowania
CAD projekt 3D taśmy magazynowej
Model 3D CAD
Projekt CAD systemu na palety
Projekt 3D taśmociągu
Projekt CAD mebla drewnianego
Projekt CAD samochodu wyścigowego
Projekt CAD tramwaju MODERUS BETA
Projekt CAD głośników
Usługi projektowania CAD
Projektowanie CAD kubków z kawą NESCAFE
Projektowanie CAD_5
Projektowanie CAD_6
Projektowanie CAD_7
Projektowanie CAD_13
Projektowanie CAD_9
Projektowanie CAD_8
Projektowanie CAD_11
Projektowanie CAD_12
Projektowanie CAD_10
Projektowanie CAD_14
Projektowanie CAD_15
Projektowanie CAD_16
Projektowanie CAD_17
Projektowanie CAD_18
Projektowanie CAD_19
previous arrow
next arrow

Projektowanie w CAD - skanowanie 3D

Skanowanie 3D w trudno dostępnym miejscu
Skanowanie 3D w trudno dostępnym miejscu

W ofercie mamy również usługi inżynierii odwrotnej części uszkodzonych lub nieposiadających modelu CAD. W tym celu wykorzystujemy technikę skanowania 3D, która opiera się na użyciu efektu zniekształceń prążków Moire’a. Operator laserowego skanera nakłada na obiekt raster linii o dokładnie określonej gęstości, po czym urządzenie odczytuje geometrię modelu na podstawie obserwacji zniekształceń tychże linii.

Kształt obiektu przetwarzany jest na tzw. chmurę punktów, które w kolejnym kroku scalane są w trójkąty (triangulacja). Odzwierciedlony za pomocą milionów trójkątów kształt to wierna, cyfrowa kopia rzeczywistego obiektu. Może być ona w przyszłości dowolnie modelowana.

Skanowanie 3D jest najdoskonalszą metodą bezstykowego dokonywania pomiarów w metrologii przemysłowej. Osiągnięcie choćby zbliżonej precyzji za pomocą innej metody byłoby niemożliwe.

CAD - projektowanie złożeń i symulacje

Rozwój innowacji niesie ze sobą pewne ryzyko i konieczność poniesienia dodatkowych kosztów (m.in. wytworzenie określonej liczby prototypów). Mając do dyspozycji możliwości, jakie daje oprogramowanie do przeprowadzenia analiz złożenia w ruchu, nasi projektanci pomogą Ci określić sposób, w jaki dane złożenie poruszać się będzie po przyłożeniu obciążenia, w ruchu opartym na czasie lub na zdarzeniu.

Dokładna ocena wydajności produktu na tak wczesnym etapie projektowania ma fundamentalne znaczenie dla ograniczenia czasu i kosztów produkcji. Dzięki kalkulacji ruchu złożenia, a także strukturalnej analizie jego komponentów, można uniknąć poprawek, które byłyby konieczne w tradycyjnym procesie projektowania.

Projektowanie CAD 3D zabudowy vana
Projektowanie CAD 3D zabudowy vana

Usługi CAD - analizy wytrzymałości i funkcjonalności detali

Projekt CAD zautomatyzowanego podajnika
Projekt CAD zautomatyzowanego podajnika

Projektowanie w CAD umożliwia przeprowadzenie zaawansowanych analiz wytrzymałościowych. Nasi inżynierowie wykorzystują do tego celu intuicyjne komputerowe techniki obliczeniowe.

Metoda Elementów Skończonych (finite-element method) opiera się na zasadzie podziału danej bryły na określoną ilość identycznych elementów. Jest ona doskonałym narzędziem w przypadku obliczeń wytrzymałościowych detali o skomplikowanych kształtach. W takiej sytuacji nie byłoby możliwe dokonanie ścisłych obliczeń analitycznych. Po podziale struktury na mniejsze części oprogramowanie CAD zapisuje informacje o nich w macierzy, po czym na tych właśnie macierzach wykonywane są obliczenia. Ich wynik jest tym dokładniejszy, im gęstsza siatka powstała wskutek podziału.

Proces ten wymaga dużej pamięci obliczeniowej komputera i nieco czasu. Można go jednak skrócić, dokonując analizy tylko części modelu. Ma to zastosowanie w obiektach mających symetrię kształtu.

Projektowanie CAD usługi - dlaczego INVIZION?

Nasz zespół tworzą specjaliści z zakresu projektowania CAD. Dzięki temu możemy świadczyć na rzecz naszych Klientów kompleksowe usługi na najwyższym poziomie. Zaufały nam dziesiątki firm z różnych branż, m.in. automotive, odlewnictwo, górnictwo, tworzywa sztuczne, narzędziownie i wiele innych. Bogate doświadczenie, najnowocześniejszy sprzęt i rozwijanie kompetencji to coś, co zdecydowanie wyróżnia INVIZION na tle konkurencji. Naszym Klientom służymy doradztwem, jesteśmy w stanie wskazać obszary, w których projektowanie CAD (w 3D i nie tylko) może przełożyć się na poprawę procesów produkcyjnych. Działamy nie tylko w Poznaniu, ale również na terenie całego kraju. Skontaktuj się z nami i zamów usługi projektowania CAD dla swojej firmy.

Usługi projektowania CAD - kubki
Usługi projektowania CAD - kubki