Inżynieria Odwrotna

Profesjonalnie i z pasją – zespół INVIZION oferuje usługi kompleksowego procesu Inżynierii Odwrotnej – od Skanowania 3D, po wykonanie modelu CAD. 

Posiadasz części, do których nie ma modelu CAD? To nie problem, jesteśmy w pełni przygotowani, aby stworzyć go dla ciebie. Dzięki precyzyjnym, uniwersalnym i mobilnym, skanerom 3D wykonamy pomiar rzeczywistych elementów, a następnie wykorzystując pozyskane dane 3D, nasze wieloletnie doświadczenie i profesjonalne oprogramowanie jak np. GeoMagic Design X czy SolidWorks, stworzymy parametryczny model CAD wraz z dokumentacją.

Wspieramy firmy, oferując całościową usługę, od skanowania 3D dowolnego elementu, przez wygenerowanie modelu CAD, wraz z dokumentacją płaską, na podstawie pozyskanych danych 3D, po konsultacje, inspekcję i optymalizację wytworzonych na jego podstawie elementów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do współpracy.

Skanowanie 3D maska porshe
Skanowanie 3D maski samochodowej skanerem 3D ScanTech KSCAN
Inżynieria Odwrotna Design X - projekt turbiny
Inżynieria Odwrotna Design X - projekt turbiny

Odwrotna Inżynieria - co to jest?

Fotogrametria 3D piasty turbiny wiatrowej
Fotogrametria 3D piasty turbiny wiatrowej

Inżynieria Odwrotna, inaczej Inżynieria Wsteczna (ang. Reverse Engineering), to proces którego celem jest odtworzenie w formie cyfrowej obiektu rzeczywistego. W praktyce wygląda to tak, że jeśli potrzebujemy model CAD lub dokumentację techniczną jakiejś części, komponentu czy nawet całej konstrukcji lub pojazdu, a nie mamy do niej dostępu, to w celu jego stworzenia można wykonać skan 3D całej geometrii wymaganych elementów, a następnie na podstawie pozyskanych danych stworzyć ich model parametryczny, który może być dalej wykorzystany do projektowania, optymalizacji lub wykonania zamiennika.

Inżynieria Odwrotna - zastosowanie

Inżynieria Odwrotna staje się kluczową branżą wspierającą projektowanie, optymalizację i naprawy rzeczywistych części w wielu gałęziach przemysłu i nie tylko.

Możliwość odwzorowania cyfrowo całej, nawet bardzo skomplikowanej geometrii, dzięki wykorzystaniu precyzyjnych skanerów 3D, pozwoliło dynamicznie rozwinąć się Inżynierii Wstecznej, która wspiera przeprojektowywanie i powstawanie nowych, zoptymalizowanych modeli CAD, na bazie istniejących części.

Przedstawiamy przykładowe wykorzystanie możliwości oprogramowania do Inżynierii Odwrotnej.

Inżynieria wsteczna:

Inżynieria Odwrotna 1
Inżynieria Odwrotna 2
Inżynieria Odwrotna 3
Inżynieria Odwrotna 4
Inżynieria Odwrotna 5
Inżynieria Odwrotna 6
Inżynieria Odwrotna 7
Inżynieria Odwrotna 8
previous arrow
next arrow

Oprogramowanie do Inżynierii Odwrotnej

Oprogramowanie do Inżynierii Odwrotnej stanowi znaczącą pomoc w pracy doświadczonego inżyniera. Jesteśmy przedstawicielami firm dostarczających oprogramowanie 3D z obszarów Inżynierii Odwrotnej, Kontroli Jakości oraz Projektowania CAD. Prowadzimy sprzedaż oprogramowania GeoMagic Design X, ANSYS SpaceClaim oraz QuickSurface. Wszystkie narzędzia to programy z najwyższej światowej półki, które zyskały uznanie wśród najbardziej wymagających klientów.

Projekt wahacza - Program do inżynierii wstecznej ANSYS SpaceClaim
Projekt wahacza - Program do inżynierii wstecznej ANSYS SpaceClaim

INVIZION - nasze możliwości​

Inżynieria wsteczna - projekt maski samochodu
Inżynieria wsteczna - projekt maski samochodu

Nasz zespół tworzą pasjonaci zafascynowani możliwościami Inżynierii Odwrotnej. Łączymy wieloletnie doświadczenie i zdobytą wiedzę z chęcią poszerzenia obszarów zastosowania efektów naszych prac. Klientom oferujemy: