Usługi inżynierii odwrotnej dowolnego obiektu do modelu CAD
Profesjonalnie i z pasją – zespół INVIZION oferuje usługi kompleksowego procesu Inżynierii Odwrotnej – od Skanowania 3D, po wykonanie modelu CAD.
Posiadasz części, do których nie ma modelu CAD? To nie problem, jesteśmy w pełni przygotowani, aby stworzyć go dla ciebie. Dzięki precyzyjnym, uniwersalnym i mobilnym, skanerom 3D wykonamy pomiar rzeczywistych elementów, a następnie wykorzystując pozyskane dane 3D, nasze wieloletnie doświadczenie i profesjonalne oprogramowanie jak np. GeoMagic Design X czy SolidWorks, stworzymy parametryczny model CAD wraz z dokumentacją.
Wspieramy firmy, oferując całościową usługę, od skanowania 3D dowolnego elementu, przez wygenerowanie modelu CAD, wraz z dokumentacją płaską, na podstawie pozyskanych danych 3D, po konsultacje, inspekcję i optymalizację wytworzonych na jego podstawie elementów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do współpracy.


Odwrotna Inżynieria - co to jest?

Inżynieria Odwrotna, inaczej Inżynieria Wsteczna (ang. Reverse Engineering), to proces którego celem jest odtworzenie w formie cyfrowej obiektu rzeczywistego. W praktyce wygląda to tak, że jeśli potrzebujemy model CAD lub dokumentację techniczną jakiejś części, komponentu czy nawet całej konstrukcji lub pojazdu, a nie mamy do niej dostępu, to w celu jego stworzenia można wykonać skan 3D całej geometrii wymaganych elementów, a następnie na podstawie pozyskanych danych stworzyć ich model parametryczny, który może być dalej wykorzystany do projektowania, optymalizacji lub wykonania zamiennika.
Inżynieria Odwrotna - zastosowanie
Inżynieria Odwrotna staje się kluczową branżą wspierającą projektowanie, optymalizację i naprawy rzeczywistych części w wielu gałęziach przemysłu i nie tylko.
Możliwość odwzorowania cyfrowo całej, nawet bardzo skomplikowanej geometrii, dzięki wykorzystaniu precyzyjnych skanerów 3D, pozwoliło dynamicznie rozwinąć się Inżynierii Wstecznej, która wspiera przeprojektowywanie i powstawanie nowych, zoptymalizowanych modeli CAD, na bazie istniejących części.
Przedstawiamy przykładowe wykorzystanie możliwości oprogramowania do Inżynierii Odwrotnej.
Inżynieria wsteczna:
- Odlewów, form, narzędzi, rdzeni piaskowych i woskowych.
- Wyprasek, matryc, elementów z tworzyw sztucznych, włókna węglowego i kompozytów.
- Wytłoczek, tłoczników, elementów blaszanych i spawanych.
- Części samochodowych, elementów karoserii, felg, zabudów, wnętrz i całych samochodów.
- Kadłubów łodzi, kabin jachtów, motorówek i skuterów wodnych.
- Motocykli, rowerów, ram motocyklowych i rowerowych.
- Implantów, protez i ortez.
- Naczep, przyczep, maszyn i narzędzi rolniczych.
- Konstrukcji stalowych, konstrukcji spawanych, odlewów wielkogabarytowych i o dużym tonażu.
- Turbin, piast, wałów, wirników i łopatek.
- Szyb, szablonów i uchwytów pomiarowych.
- Wyników druku 3D, toczenia, frezowania i obróbki CNC.
- Tworzenie kopii i napraw: zabytków, antyków, rzeźb, dzieł sztuki i wykopalisk archeologicznych.
Inżynieria Odwrotna - przykłady realizacji












Oprogramowanie do Inżynierii Odwrotnej
Oprogramowanie do Inżynierii Odwrotnej stanowi znaczącą pomoc w pracy doświadczonego inżyniera. Jesteśmy przedstawicielami firm dostarczających oprogramowanie 3D z obszarów Inżynierii Odwrotnej, Kontroli Jakości oraz Projektowania CAD. Prowadzimy sprzedaż oprogramowania GeoMagic Design X, ANSYS SpaceClaim oraz QuickSurface. Wszystkie narzędzia to programy z najwyższej światowej półki, które zyskały uznanie wśród najbardziej wymagających klientów.

INVIZION - nasze możliwości

Nasz zespół tworzą pasjonaci zafascynowani możliwościami Inżynierii Odwrotnej. Łączymy wieloletnie doświadczenie i zdobytą wiedzę z chęcią poszerzenia obszarów zastosowania efektów naszych prac. Klientom oferujemy:
- Stworzenie precyzyjnego modelu matematycznego na podstawie dowolnej chmury punktów STL (wynik jako: *.igs, *.stp i inne).
- Naprawa, parametryzacja i optymalizacja gotowego modelu CAD (wprowadzanie szybkich zmian do utworzonego modelu).
- Tworzenie szczegółowych modeli CAD z niekompletnych danych rzeczywistych (możliwość wykorzystania elementów uszkodzonych).
- Tworzenie pełnej dokumentacji 2D.
- Symulacje gotowych elementów i złożeń (potwierdzenie funkcjonalności nowego modelu).