Skanowanie 3D

Profesjonalnie, precyzyjnie i w atrakcyjnej cenie – oferujemy usługi kompleksowego procesu laserowego Skanowania 3D części od kilkudziesięciu mm do kilkunastu metrów. Jeżeli potrzebujesz pomocy w digitalizacji jakiegokolwiek obiektu, to jesteśmy na to przygotowani. Świadczymy spersonalizowane usługi skanowania i mamy możliwość wykonania pomiarów o wysokim stopniu skomplikowania. Posiadamy najwyższej klasy ręczne, laserowe skanery 3D ScanTech, które zapewniają dokładność pomiarową sięgającą 0.01 mm oraz perfekcyjne odwzorowanie geometrii. Nasze systemy są niezwykle lekkie i mobilne, więc pomiary 3D wykonujemy nie tylko w siedzibie naszej firmy w Poznaniu, ale także na terenie całego kraju. Sprawdź nasze możliwości i zaproś do współpracy!

Skanowanie 3D zbiornika z tworzywa sztucznego
Skanowanie 3D zbiornika z tworzywa sztucznego

Usługi skanowania 3D

Pomiar 3D geometrii silnika samolotu za pomocą ręcznego skanera 3D
Pomiar 3D geometrii silnika samolotu za pomocą ręcznego skanera 3D
Chmura punktów pomiarowych w widoku na żywo podczas skanowania 3D silnika samolotu
Chmura punktów pomiarowych w widoku na żywo podczas skanowania 3D silnika samolotu

Dzięki kombinacji skanera o wysokiej dokładności z systemem fotogrametrycznym nie ogranicza nas wielkość, ani skomplikowanie geometrii potencjalnego obiektu przeznaczonego do pomiaru 3D. Jesteśmy w stanie zmierzyć części o rozmiarach od kilkunastu milimetrów do kilkunastu metrów, za pomocą jednej głowicy pomiarowej. Dodatkowo wykorzystywane przez nas optyczne systemy pomiarowe SCANTECH, są niezwykle poręczne, nie wymagają ciężkich statywów i umożliwiają pomiary w ciasnych oraz trudno dostępnych przestrzeniach, jak np. wnętrza pojazdów, maszyn, czy na wysokich konstrukcjach.
Bezpośrednim wynikiem skanowania 3D jest precyzyjnie odwzorowany element, zapisany w postaci pliku STL.

Dodatkowo oferujemy wykonanie inżynierii odwrotnej pozyskanych danych 3D i stworzenie parametrycznego modelu CAD wraz z dokumentacją płaską. Przeprowadzamy także inspekcję wymiarową i porównanie z modelem CAD zeskanowanych części, a wyniki analizujemy, konsultujemy i przedstawiamy w postaci pełnego raportu.

Skanowanie laserowe 3D - nasze możliwości

INVIZION to najwyższa jakość usług, bo nasz zespół tworzą prawdziwi pasjonaci, a jednocześnie eksperci w zakresie skanowania 3D obiektów. Nasze atuty i możliwości to:

Skanowanie 3D obudowy Skanerem 3D ScanTech KSCAN
Skanowanie 3D obudowy Skanerem 3D ScanTech KSCAN
Skanowanie 3D _11
Skanowanie 3D _8
Skanowanie 3D _7
Skanowanie 3D _1
Skanowanie 3D _4
Skanowanie 3D _3
Skanowanie 3D _6
Skanowanie 3D _9
Skanowanie 3D _10
Skanowanie 3D _12
previous arrow
next arrow

Skanowanie obiektów 3D - zastosowanie

Obecnie możliwość odwzorowania cyfrowo całej, nawet bardzo skomplikowanej geometrii, z zachowaniem wysokiej dokładności, staje się kluczowe i pozwala na wykorzystanie skanowania 3D w praktycznie każdej branży, na wielu etapach produkcji części, całych maszyn czy pojazdów.

Przedstawiamy przykładowe wykorzystanie możliwości skanerów 3D, zachęcamy do kontaktu w przypadku potrzeby digitalizacji dowolnego obiektu.

Skanowanie 3D:

Usługa skanowania 3D - cena

W INVIZION do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, wycena usługi jest możliwa na podstawie opisu zlecenia. Dlatego też zapraszamy do kontaktu i opisania przedmiotu lub miejsca, które ma zostać precyzyjnie odwzorowane w 3D. Pomocne w określeniu ceny będzie również przesłanie zdjęcia obiektu. Posiadamy kilka rodzajów urządzeń, dlatego jesteśmy w stanie dobrać najskuteczniejszą i najkorzystniejszą cenowo metodę skanowania dla konkretnego zlecenia. Zapewniamy korzystny stosunek ceny do jakości usług, a wycena jest zawsze darmowa. Mamy możliwość dotarcia do klienta, niezależnie od tego, gdzie się znajduje, można również dostarczyć przedmioty do skanowania do siedziby naszej firmy w Poznaniu.

Skanowanie 3D rzeźby z kolorem i teksturą HD
Skanowanie 3D rzeźby z kolorem i teksturą HD

Skanowanie 3D usługi - dlaczego INVIZION?

Skanowanie 3D piasty turbiny wiatrowej
Skanowanie 3D piasty turbiny wiatrowej

Nasz zespół tworzą specjaliści z zakresu skanowania 3D oraz Inżynierii Odwrotnej. Dzięki temu możemy świadczyć naszym klientom kompleksowe usługi na najwyższym poziomie. Zaufały nam dziesiątki firm z różnych branż, m.in. automotive, odlewnictwo, górnictwo, tworzywa sztuczne, narzędziownie i wiele innych. Bogate doświadczenie, najnowocześniejszy sprzęt i rozwijanie kompetencji to coś, co zdecydowanie wyróżnia INVIZION na tle konkurencji. Naszym klientom służymy doradztwem, jesteśmy w stanie wskazać obszary, w których skanowanie 3D może przełożyć się na poprawę procesów produkcyjnych. Działamy nie tylko w Poznaniu, ale również na terenie całego kraju. Skontaktuj się z nami i zamów usługi skanowania 3D dla swojej firmy.