Skanowanie 3D

Oferujemy usługi kompleksowego procesu laserowego Skanowania 3D części od kilkudziesięciu mm do kilkunastu metrów.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w digitalizacji jakiegokolwiek obiektu, to jesteśmy na to przygotowani. Posiadamy najwyższej klasy ręczne, laserowe skanery 3D ScanTech, które zapewniają dokładność pomiarową sięgającą 0.01mm oraz perfekcyjne odwzorowanie geometrii. Nasze systemy są niezwykle lekkie i mobilne, więc pomiary 3D wykonujemy nie tylko w siedzibie naszej firmy w Poznaniu, ale także na terenie całego kraju.

Dzięki kombinacji skanera o wysokiej dokładności z fotogrametrią nie ogranicza nas wielkość, ani skomplikowanie geometrii potencjalnego obiektu przeznaczonego do pomiaru 3D. Jesteśmy w stanie zmierzyć części o rozmiarach od kilku milimetrów do kilkunastu metrów, za pomocą jednej głowicy pomiarowej.

Dodatkowo, wykorzystywane przez nas optyczne systemy pomiarowe ScanTech, są niezwykle poręczne, nie wymagają ciężkich statywów i umożliwiają pomiary w ciasnych oraz trudno dostępnych przestrzeniach, jak np. wnętrza pojazdów, maszyn, czy na wysokich konstrukcjach.

Bezpośrednim wynikiem skanowania 3D jest precyzyjnie odwzorowany element, zapisany w postaci pliku STL.

Dodatkowo oferujemy wykonanie inżynierii odwrotnej pozyskanych danych 3D i stworzenie parametrycznego modelu CAD wraz z dokumentacją płaską.

Przeprowadzamy także inspekcję wymiarową i porównanie z modelem CAD zeskanowanych części, a wyniki analizujemy, konsultujemy i przedstawiamy w postaci pełnego raportu.

Skanowanie 3D zbiornika z tworzywa sztucznego 1
Skanowanie 3D Skanerem 3D ScanTech KSCAN na dużej części
Skanowanie 3D obudowy Skanerem 3D - ScanTech KSCAN20

Nasze możliwości:

previous arrow
next arrow
Slider

Przykładowe zastosowania Skanowania 3D w przemyśle i nie tylko:

Obecnie możliwość odwzorowania cyfrowo całej, nawet bardzo skomplikowanej geometrii, z zachowaniem wysokiej dokładności, staje się kluczowe i pozwala na wykorzystanie skanowania 3D w praktycznie każdej branży, na wielu etapach produkcji części, całych maszyn czy pojazdów.

Przedstawiamy przykładowe wykorzystanie możliwości skanerów 3D, zachęcamy do kontaktu w przypadku potrzeby digitalizacji dowolnego obiektu.

Skanowanie 3D: