Skanowanie 3D w kontroli jakości

Usługi pełnej inspekcji wymiarowej, GD&T i porównania z modelem CAD

Jeżeli jesteś zainteresowany nie tylko skanowaniem 3D i potrzebujesz dogłębnej analizy swoich komponentów, to posiadamy zarówno doświadczenie, jak i niezbędne narzędzia aby ci pomóc. Wykorzystując wytyczne, model CAD oraz rysunki 2D, wykonamy dla ciebie pełną inspekcję 3D wymiarów dowolnej części, konstrukcji, maszyny czy pojazdu, a rezultaty przedstawimy w raporcie, skonsultujemy i pomożemy zinterpretować wyniki.

Oferujemy nasze wieloletnie doświadczenie we współpracy z działami kontroli jakości i inspekcji części z praktycznie każdej branży.

Jesteśmy w stanie porównać produkty na różnym etapie produkcji, wychwycić błędy i zredukować ilość odpadów oraz reklamacji.

Do akwizycji danych pomiarowych wykorzystujemy profesjonalne skanery 3D ScanTech, które cechują się wysoką dokładnością pomiarową sięgającą 0.02mm, uniwersalnością i mobilnością, dzięki czemu możemy je wykorzystywać w pomiarach nie tylko w laboratoriach, ale także na halach produkcyjnych, czy nawet na świeżym powietrzu.

Lekkość i poręczność laserowych skanerów 3D ScanTech, pozwala na pomiary w ciasnych przestrzeniach oraz na dużych konstrukcjach.

Skanowanie 3D formy odlewniczej skanerem ręcznym ScanTech KSCAN

Nasze możliwości:

Skanowanie 3D w kontroli jakości

Specjalistyczne, precyzyjne skanowanie 3D w kontroli jakości wszelkiego rodzaju obiektów pozwala na wychwycenie rozbieżności między nimi a modelami CAD, a tym samym — na eliminację ewentualnych niedoskonałości czy wad. To z kolei pomaga w redukcji liczby reklamacji ze strony klientów bądź kontrahentów, a także optymalizacji procesów produkcyjnych. Świadczone przez naszą firmę usługi to jednak nie tylko skanowanie 3D z myślą o kontroli jakości wyrobów. To również doskonały sposób na tworzenie modeli CAD w oparciu o rzeczywisty obiekt. Gwarantujemy najwyższą dokładność wykonywanych pomiarów, a przez to możliwość opracowania projektu danego przedmiotu z zachowaniem perfekcyjnej szczegółowości.

Usługi skanowania 3D dla przedsiębiorstw z wielu sektorów przemysłu

Począwszy od branży automotive, przez energetyczną i górniczą, na produkcji maszyn skończywszy — skanowanie 3D charakteryzuje się niezwykłą wszechstronnością, dlatego sprawdza się do kontroli jakości w każdej gałęzi przemysłu. Ponadto w naszej firmie wykorzystujemy najnowocześniejsze, niezawodne, precyzyjne urządzenia pomiarowe, które mogą być używane nie tylko w laboratoriach badawczych, ale również bezpośrednio w halach produkcyjnych lub nawet na świeżym powietrzu. Jesteśmy więc przekonani, że nasze usługi w pełni Państwa usatysfakcjonują. Serdecznie zapraszamy do nawiązania współpracy z INVIZION!

Kontrola Jakości i Inspekcja 3D - przykłady realizacji

Inżynieria Odwrotna Wał Analiza Bicia
Kolorystyczna mapa odchyłek 1
Wymiarowanie rozstawu otworów 1
Wymiarowanie elementu spawanego
Porównanie połówek matryc
Porównanie połówek matryc pass fail
Wirtualne złożenie połówek matryc
Inżynieria Odwrotna Wał Analiza Bicia
Grubość materiału blister
Kontrola Jakości 6
Kontrola Jakości 7
Kontrola Jakości 8
Kontrola Jakości 9
Kontrola Jakości 10
previous arrow
next arrow