Skanowanie 3D małego LED skanerem 3D KSCAN

Scantech KSCAN Witte ALUFIX AESUB White

ScanTech KSCAN20 + Witte + AESUB White = Precyzja + Stabilność + Efektywność

Małe elementy bywają znacznie bardziej kłopotliwe i czasochłonne w pomiarze, niż duże obiekty. Trudny w uzyskaniu kontrast, niewygodne mocowanie i problemy z odwzorowaniem szczegółów, a wszystko ze względu na brak odpowiednich narzędzi, co powoduje nieadekwatny czas przygotowania detali i samego pomiaru.

W jaki sposób odwzorować szczegóły w skanowaniu 3D niewielkiego, transparentnego elementu? Za pomocą nowoczesnych i wszechstronnych rozwiązań.

Uzyskanie odpowiedniego kontrastu na niewielkim, przeźroczystym obiekcie jest bardzo trudne, gdy nie posiada się specjalistycznego aerografu. Dotychczasowe spray’e do skanowania 3D dawały kiepskie rezultaty, pokrywając zbyt grubą warstwą detale części.

Zupełnie inaczej sprawa się ma z nowoczesnym spray’em AESUB White, którego mgiełka, napylona za pomocą puszki, cechuje się bardzo drobnym ziarnem i jednolitą powłoką, dzięki czemu jesteśmy w stanie szybko i efektywnie zmatowić trudną w pomiarze powierzchnię, bez utraty szczegółów.

Odpowiednie zamocowanie małych części jest kluczowe do precyzyjnych pomiarów 3D.

Jednak, trudno jest posiadać odpowiednią ramkę referencyjną do każdego elementu. Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie, gdy pod ręką są uniwersalne i stabilne komponenty mocujące Witte ALUFIX. Proste imadełko, z precyzyjną siłą docisku, może szybko zamienić się w świetny uchwyt pomiarowy, który umożliwi poruszanie elementem i skanowanie ze wszystkich stron.

Całość pomiaru dopełnia precyzyjny i niezwykle wszechstronny skaner 3D ScanTech KSCAN20, który dzięki opatentowanym technologiom, umożliwia dokładne skanowanie bardzo zróżnicowanych elementów. Świetnie sprawdza się w pomiarach zarówno niewielkich detali, jak zaprezentowany LED, jak i całych samochodów, konstrukcji czy maszyn.

Wykorzystanie wbudowanego niebieskiego lasera pozwala odwzorować wszystkie szczegóły nawet bardzo małych elementów.